herb MKS ZABORZE
Wyciska 5a

2014-05-09, 17:00

Czas spotkania: 70 min.

W przeciągu 72 godzin musieliśmy zagrać dwa spotkania ligowe. Po zasłużonej wygranej w Gliwicach z tamtejszym Piastem II Gliwice, naszym dzisiejszym przeciwnikiem był MSPN Górnik Zabrze. Zbliżone miejsce w tabeli tych zespołów zapowiadał wyrównane spotkanie.

Od początku inicjatywę na boisku przejęli gospodarze. Po mimo wielu nie dokładnych podań, to właśnie MKS częściej zagrażał bramce przeciwników. Po dwóch stu-procentowych okazjach młodych adeptów z Zaborza, nastała przełomowa chwila dla losów pierwszej połowy. Zawodnik Gónika otrzymując podanie od swojego kolegi z drużyny zdecydował się na uderzenie z 20 metrów. Strzał był na tyle precyzyjny, iż to goście objęli prowadzenie 0:1.

Ta bramka tylko podrażniła miejscowych. Drugą połowę rozpoczęliśmy z jeszcze większym animuszem. Raz za razem zagrażając bramce przyjezdnym, młodzi Zaborzanie nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania. Pomimo wyśmienitych okazji (dwa strzały na pustą bramkę zostały przerzucone nad poprzeczkę) dopiero stały fragment gry przyniósł oczekiwany efekt. Po centrze A. Kułagi, bramkę na 1:1 zdobył F. Barteczko. No kolejne bramki zabrakło już czasu. Znacząca przewaga, jaką uzyskali zawodnicy MKSu Zaborze nie przyniosła skutku. Ponownie zawiodła skuteczność. Niestety, zamiast okazałego zwycięstwa musieliśmy przyjąć wynik remisowy.

herb MKS ZABORZE Informacje o kadrze MKS ZABORZE

1. Przemysław Mieszała
2. Filip Borowiec
3. Jakub Piechocki